Milica Jovanovic ile masaya oturulacak
06 Nisan 2021 Salı 14:33 Salon Sporları

Milica Jovanovic ile masaya oturulacak

Salon Sporları
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden İzmit Belediyespor’da Başkan Uğur Koştur, yabancı sporculardan Milica Jovanovic ile yeniden anlaşmak istediklerini belirtti.

 

HİÇ BİR ZAMAN SORUN ETMEDİ

Koştur konu ile ilgili olarak şu şekilde konuştu: Karadağlı Milli sporcumuz Milica Jovanovic elinden geldiği kadar kulübümüze katkı sağlamıştır. Bir o’nun sporculuğundan ziyade ahlaklı tavırlarından çok memnun kaldık. Kulüpte kimi yabancılarımızdan daha fazla alacağı olmasına rağmen Milica bunu hiçbir zaman sorun etmedi.

 

ANLAŞMAYI ARZU EDİYORUZ

Milica, Fransa takımı ile anlaşmasına rağmen Ankara’da iddiası olmayan maçta kendisi çıktı oynadı. Hatta Ankara’daki maçın son çeyreğinde de özel olarak oynamak istedi. Bu tip bir oyuncu ile çalışmak istiyoruz ve Milica yeniden anlaşmayı arzu ediyoruz.

 

BÜTÇELER ÇOK ARTTI

Bu hafta içinde İzmit Belediye Başkanımız  Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e sunum yapacağız. Yeni sezonda 5 ile 8 arasında bir takım oluşturma hedefimiz olacak. Kemik bir 5’liden başka, alt yapıdan oyuncuların olmasına gayret edeceğiz. Bütçeler gerçekten çok arttı. Bu nedenle bu şehirdeki kızlarımızın da yapının içinde olması için çaba sarf edeceğiz.

 

KATKININ BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ OLMAZ

Yaklaşık 4 milyon liralık bir bütçesi ile hareket edebiliriz. Kimseye bağımlı kalmadan bu işi götürebileceğimize, geçici başarıdan ziyade istikrarlı bir kulüp olma niyetimiz var. Katkının büyüğü küçüğü önemli değil. Kocaelispor’un mevcut ve eski yönetici arkadaşlarımızdan da destek gördük. İzmit’in ve şehrin Süper Lig’deki tek temsilcisiyiz.

 

AVRUPA TEKLİFİ GELİRSE

En büyük desteği belediyemizden görüyoruz. Mithat Ağa ve Yusuf Erenkaya başkanlarımıza da katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Onları da bu süreçte çok yoruyoruz. Muhtemeldir ki sezonu ilk 8 sırada tamamlayan takımlardan birisinin seneye Avrupa’da oynama isteği olmayacak ve ligi dokuzuncu bitirdiğimiz için bize de Avrupa teklifi gelecek. Böyle bir durum karşısında nasıl bir karar veririz, bunu kestirmek an itibari ile mümkün değil.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER