Turgay Karslı: Bu kadar sıkıntıya rağmen 1 puan iyidir
12 Nisan 2021 Pazartesi 23:42 Kocaelispor

Turgay Karslı: Bu kadar sıkıntıya rağmen 1 puan iyidir

Kocaelispor
Karantina süresi devam eden Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay’ın yerine kulübede kontrolü sağlayan 1. Yardımcı Antrenör Turgay Karslı, 0-0 sona eren Hekimoğlu Trabzon maçı ile ilgili olarak, futbolcuların yüzde yüzden de fazlasını verdiklerini belirtti.

 

OYUNU GELİŞTİRMEK ADINA ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ

Rakibinden aldıkları 1 puanın önemli olduğunu belirten Turgay Karslı şu şekilde konuştu: Geçen hafta iyi oynadığımız bir oyunla skoru kaybettik. Burada da bu oyun üzerine daha nasıl geliştirebiliriz diye çalıştık. Onu burada denedik. Puanlar alamadık belki ama puan aldık. Rakimiz saydığımız ve önemsediğimiz böyle bir takımdan aldığımız 1 puan önemli. Oyunumuzu geliştireceğiz. Kazanmak için gelmiştik. Oyuncuları tebrik ediyorum. Yüzde yüz mücadele etmediler, daha fazlasını verdiler. Urfa maçına kadar çok kısa bir ara var. İyi toparlanacağız ve iyi hazırlanıp oraya konsantre olacağız.

 

ÖN ALANDA OYNAMAYA ÇALIŞTIK

Oyunun genelinde, hücumdakilerin sadece hücum anlayışı ile değil savunmaya da yardım ettiği bir oyundu. Önde oynamaya çalıştık. Belki bir iki pozisyon vermişizdir ama oyuncularımızın tecrübe ve becerileri bunları telafi ettirdi. Geçtiğimiz 10 gün içerisinde o kadar kötü olaylar yaşadık ki... Hocamızın hastalığı, aynı şekilde yakınlarımızın çember daraldıkça yaşadığı sıkıntılar... Kulüp içindeki bazı değerlerimizle alakalı sorunlar... Ama toparlamasını bildik.

 

KONUYA İKİ UÇLU BAKTIK

Oyuncular çok özverililer. Buraya ne almak için geldiklerini çok iyi bildiler. Geçen hafta da ne kaybettiklerini çok iyi analiz ettiler. Futbolcuları tebrik ediyorum. Bu müsabakaya tek uçlu değil iki uçlu baktık. Erzincan ve Hekimoğlu maçları bizim olağan finalde karşılaşacağımız takımlar. Bu açıdan baktık. Her ne kadar puanlar kaybetmiş olsak da iki uca baktığımızda maçlar pozitif geçti.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER