Kocaelispor, Samsunspor'un acısını paylaştı
21 Ocak 2022 Cuma 10:16 Kocaelispor

Kocaelispor, Samsunspor'un acısını paylaştı

Kocaelispor
Başta Samsunspor taraftarı olmak üzeri tüm Türkiye, 20 Ocak 1989'da yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın acısını bugün bir kez daha yaşıyor. Tarifsiz acının 33. yılında sosyal medyada da birçok paylaşım yapıldı. Bu tarihte Malatyaspor ile oynayacağı maç için bu kente giden Samsunspor takımını taşıyan otobüs saat 09.30 sularında Amasya'nın Havza ilçesinde bir kamyonla çarpıştı ve otobüs uçuruma yuvarlandı.

 

VEFAT ETTİLER

Samsunspor üç oyuncusunu, teknik direktörünü ve şoförünü bu elim kaza sonucu kaybetti. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomić ise Yugoslavya'da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etti. Kaza sonrası hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış veya sakat kalmıştı.

 

ACIYI PAYLAŞIYORUZ

Kocaelispor Kulübü de deplasmanda karşı karşıya gelecekleri Samsunspor Kulübü’nün yaşadığı acıyı dile getirdi ve “20 Ocak 1989’da geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunspor futbolcularını saygı ve rahmetle anıyoruz” paylaşımı yaptı. Spor41 olarak Türk futbolunun en acı gününü bir kez yad ediyor, Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ve Asım Özkan’a bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER