Leyla Atakan’ın adına çok ama ÇOK YAKIŞTI!
23 Eylül 2020 Çarşamba 16:07 Salon Sporları

Leyla Atakan’ın adına çok ama ÇOK YAKIŞTI!

Salon Sporları
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Eski Başkanı, seçilmiş ilk kadın belediye başkanı, merhume Leyla Atakan’ın adını anlamlı bir spor organizasyonu ile en iyi şekilde hatırlamamızı sağladı.

 

1971’DE ELİM KAZA YAŞANDI

Leyla Atakan… Maşukiyeli… İstiklal Savaşı kahramanlarından Orgeneral Hasan Atakan'ın kızı... 1968 yılı yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday oldu ve belediye başkanı seçildi. Bu başarısıyla Türkiye'de “Doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı” olurken bu onur İzmit’e nasip oldu. 10 Şubat 1971… Elim bir gün… Değirmendere'den İzmit'e dönerken içinde bulunduğu araç bir kamyona çarptı. Bu kazada kendisiyle beraber, İsmail Kolaylı, Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay yaşamını yitirdi.

 

 

TURNUVAYA 3 DEĞERLİ KULÜP KATILDI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, merhume Leyla Atakan’ın adını anlamlı bir spor organizasyonunda tekrar hatırlamamızı sağladı. Başkan Hürriyet’in himayelerinde, Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde ilimizi, Avrupa kupalarında da hem ilimizi hem de ülkemizi temsil eden İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın ev sahipliğinde “Leyla Atakan Kupası” organize edildi. Bir birinden değerli 3 takım, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Hatay Büyükşehir Belediye organizasyona eşlik etti.

 

İzmit’in unutulmaz belediye başkanı merhume Leyla Atakan adına düzenlenen turnuva sona erdi. Ev sahibi İzmit Belediyespor turnuvayı 2 galibiyet,1 yenilgi ile tamamladı.

 

TAKIMLAR İÇİN ÇOK FAYDALI OLDU

Yahya Kaptan’da yer alan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’ndaki turnuva üç gün sürdü. Leyla Atakan Kupası'nın ev sahibi yapan İzmit Belediyespor turnuvayı 2 galibiyet,1 yenilgi ile tamamladı. İlk maçında Fenerbahçe’yi 52-49 mağlup eden temsilcimiz ikinci maçta Beşiktaş’a 76-73 kaybetti. Turnuvanın son gününde rakip Hatay Büyükşehir Belediyespor’du. Temsilcimiz baştan sona üstün götürdüğü mücadeleyi 75-67 kazandı ve anlamlı organizasyonu galibiyetle tamamladı.

 

Beşiktaş turnuvayı 2 galibiyet ve 1 beraberlik ile tamamlarken kupasını Başkan Hürriyet’ten aldı.

 

KUPAYI BAŞKAN HÜRRİYET TAKDİM ETTİ

Maçın ve turnuvanın oyuncusu İzmit Belediyespor’dan Karadağlı Milica Jovanovic oldu. Turnuva sonunda İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyespor takımına kupasını takdim etti. Öte yandan Hürriyet, gündüz seansında da Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kupalarını vererek anlamlı turnuvaya katılımlarından ötürü tüm takımlara teşekkür etti.

 

 

MİSAFİRLERE TEK TEK TEŞEKKÜR

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet turnuvayı baştan sona takip ederken Leyla Atakan’a saygısını ve sevgisini en samimi şekilde gösterdi. Maçlardan sonra sporcuların ve konukların yanına giderek tek tek katılımlarından ötürü misafirlerine teşekkür etti. İzmit Belediyesi kurmayları, spor müdürlüğü, basın yayın müdürlüğü, kültür müdürlüğü, , teknik ekibi ve tüm emekçiler de baştan sona Leyla Atakan Kupası’nın kusursuz geçmesini sağladı, tüm maçları sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınladı. Her hangi bir belediye bundan daha iyisini yapamazdı.

 

Turnuvada maçları başarı ile yöneten hakemler de plaketlerini protokolün teslim elinden aldı.

 

HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

Başarı ile geçen organizasyonda Türkiye’nin ilk seçilmiş belediye başkanı, İzmit’in eski belediye başkanlarından merhume Leyla Atakan en iyi şekilde anılırken, Başkan Hürriyet “İzmit için, şehir için sembol isimlerden birisi olan Leyla Atakan’ı hiçbir zaman unutmayacağız. İzmit’in geçmişine iz bırakmış değerlerimizi her daim hatırlayacağız” derken ahde vefasını ve aidiyet duygusunu bir kez daha ortaya koydu. 3 gün boyunca önemli bir değere, Leyla Atakan’a en iyi şekilde sahip çıkan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi takdiri fazlası ile hak etti.

 

Spor41

 

İzmit Belediyespor Takım Kaptanı Emel Sığırcı çiçeği Başkan Hürriyet’in elinden aldı.

 

Turnuvanın en değerli oyuncusuna ödülünü İzmit Belediyesi Özel Kalem Müdürü Duygu Ümit Çetiner verdi.

 

 

 

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne kupasını İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut takdim etti.

 

 

Hatay ekibine çiçeğini İzmit Belediyesi GSK Başkanı Uğur Koştur verdi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER