21 yıl sonra tarihi sezona hazır ol İZMİT!
13 Haziran 2020 Cumartesi 14:30 Salon Sporları

21 yıl sonra tarihi sezona hazır ol İZMİT!

Salon Sporları
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun liglerin tescil edildiğini açıklamasının ardından Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni 5. sırada tamamlayan İzmit Belediyespor, Başkan Hürriyet’in göreve gelmesinin ilk yılında kente Avrupa heyecanı yaşatacak. İzmitli ise bundan tam 21 yıl sonra Avrupalı bir rakibini salonda ağırlayacak!

 

FIBA’DAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu koronavirüs salgını nedeniyle liglerin geri kalanının oynanmayacağını ve liglerin şampiyon ve küme düşme olmadan bu haliyle tescil edildiğini duyurdu. Böylelikle Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni 5. sırada tamamlayan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, FIBA’dan gelecek onayın ardından önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele edecek.

 

BÜYÜK FIRSAT

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kulüp Başkanı Uğur Koştur’un görev süresinin ilk yılı olmasına rağmen periler yıllar sonra İzmit’e ve Kocaeli’ye, Avrupa heyecanını yaşatacak. Periler önümüzdeki sezon Euro Cup’a doğrudan katılırken, Euro Lig için ise eleme maçı oynayacak.

 

TAKDİR GÖRDÜ

Diğer yandan mevcut sezonu lider bitiren Fenerbahçe ile Türkiye kupası finalisti İzmit Belediyespor, TBF tarafından onay görürse Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında karşı karşıya gelecek. İzmit Belediyespor’un hem ligde hem de kupada aldığı başarılı sonuçlar başta İzmit ve Kocaeli halkının olmak üzere tüm ülkede büyük takdir topladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER