Darıca Zeki Gezer Ortaokulu’na HELAL OLSUN!
23 Ocak 2020 Perşembe 19:03 Okul Sporları

Darıca Zeki Gezer Ortaokulu’na HELAL OLSUN!

Okul Sporları
Kendi yaptıkları voleybol sahasında yılmadan çalıştılar, Kocaeli şampiyonu oldular.

 

İLİMİZİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEKLER

Kocaeli Okul Sporları Küçük Kızlar Voleybolda şampiyonluğu Darıca Zeki Gezer Ortaokulu elde etti. Kartepe Hasan Paşa Ortaokulu’nu 2-0 mağlup eden Zeki Gezer Ortaokulu, İzmit Muammer Dereli Fen Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninin ardından şampiyonluk kupasını Kartepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan’ın elinden aldı. Bu sezonki şampiyonada 8 maçın tamamını kazanan ve namağlup şampiyon olan Darıca Zeki Gezer Ortaokulu ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek.

 

 

ONUR ONASI ÖĞRENCİLERİ İLE GURUR DUYUYOR

Bu şampiyonluğun arkasında çok güzel ve bir o kadar da anlamlı bir hikaye var. Okulun genç ve başarılı beden eğitimi öğretmeni Onur Onası, salonu olmayan okulun bahçesine sporcuları ile birlikte voleybol direkleri dikti ve yine öğrencileri ile birlikte voleybol filesi gerdi. Yıllardır çalıştırdığı sporcuları ile olağanüstü bir başarı elde ederek şampiyon olan Onur Onası öğrencileri ile gurur duyduğunu ifade etti.

 

DARICA ZEKİ GEZER ORTAOKULU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ONUR ONASI

 

İNANILMAZ BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Beden Eğitimi Öğretmeni Onur Onası göreve geldiğinde Darıca Zeki Gezer Ortaokulu’nda kız voleybol takımı yoktu.  İlk önce bir voleybol takımı çıkararak tebriki hak etti. Ardından okul 2015-2016 yılındaki maçlara yeleklerle çıkıp şampiyon oldu. Onur Onası tasarımlarını da kendisinin yaptığı formalar yaptırdı ve zor bir süreci geride bıraktıktan sonra yine başarılı oldu. Bu 5 yıllık süreçte çok yıpransa da yılmadan çalışmalarına devam eden Darıca Zeki Gezer Ortaokulu Küçük Kız Voleybol takımı bu yıl, çoğu salonlu ve kulüp oyuncularından oluşan okulları saf dışı bırakarak Kocaeli şampiyonluğuna imza atarak inanılmaz bir başarı öyküsünün sahibi oldu.

 

Spor41

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER