Son 3 maçtır kalemizi kapadık… 41 kere Maşallah!
24 Ekim 2020 Cumartesi 00:30 Kocaelispor

Son 3 maçtır kalemizi kapadık… 41 kere Maşallah!

Kocaelispor
Kocaelispor bu sezon 5 maçta 6 gol yedi. Bu gollerin tamamı Manisa’dan. Yeşil siyahlılar toplam 4 maçta kalesini gole kapadı, üst üste gol yemiyor. Arkada pek sorun görünmüyor. Ön taraftaki sorunlar da çözüldüğünde skora ve galibiyetlere daha rahat ulaşan bir Kocaelispor izlenmemesi için hiçbir neden bulunmuyor.

 

BENHUR’UN EKSTRA GAYRETİ

Kocaelispor’da kale, savunma hattı ve önlerindeki çapalarla ilgili her hangi bir sorun görünmüyor. Yeşil siyahlıların düzeltmesi gereken konuların başında ön bölge geliyor. İnegöl maçının ofans hattında Benhur, Ramazan, Yiğitali ve Bahattin dörtlüsü yer aldı. İnegöl, Benhur’un ekstra mücadelesi ve attığı golle 1-0 kazanıldı. Özelikle ikinci yarının ortalarından sonra ofans hattında organize olamayan, bir süre orta sahayı rakibe bırakan yeşil siyahlılar için artılardan birisi de bir maçı daha gol yemeden tamamlamasıydı.

 

 

 

RAKİBE ORTA SAHAYI VERMEMELİYİZ

Cüneyt Biçer’in gelmesi ile hatırı sayılı bir direnç ve saha içi karakter gösteren İnegölspor karşısında maça hızlı başlayan, net pozisyonlar bulan Kocaelispor, İnegöl’ün başarılı kalecisi Gökhan’ı geçemedi. Mücadelenin 58. dakikasında Benhur ile gelen gol Kocaelispor’u rahatlatır diye düşünenler ise yanıldı. Afyon maçında olduğu gibi golden sonra sahasında oyunu kabul eden yeşil siyahlıların bu tavrı, futbolcu isminin kalitesi gözetildiğinde bağdaşmıyor.

 

 

LİGİN TARTIŞMASIZ EN İYİ KALECİSİ BAYRAM OLGUN’DUR

5 maçta kalesinde 6 gol gören ve bu gollerin tamamını Manisa’dan yiyen Kocaelispor, Sarıyer, Çorum, Afyon ve İnegöl maçlarında kalesini gole kapadı. Ligin tartışmasız en iyi kalecisine sahip olan Kocaelispor’da savunma hattının mücadelesine koşu kalitesi yüksek olan Muhammed ve Mesut’un da katkısı ile rakip ofans hatlarına direnç koyan Kocaelispor’da ön alandaki bitiricilik sorununun aşılması gerekiyor. Bu sorun da aşıldığında Kocaelispor’un gol bulmakta ve galibiyet elde etmekte sorun yaşamayan bir takım olunacağına kesin gözü ile bakılıyor.

 

Spor41

Foto - Ali Köksal

 

KOCAELİSPOR’UN BU SEZONKİ MAÇLARI

Kocaelispor – Sarıyer: 0-0

Manisa FK – Kocaelispor: 6-1

Kocaelispor – Çorum FK: 3-0

Afyon – Kocaelispor: 0-1

Kocaelispor – İnegöl: 1-0

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER