Selahaddin Dinçel: Gerideydik, bu yüzden erken başladık
07 Ağustos 2020 Cuma 00:45 Kocaelispor

Selahaddin Dinçel: Gerideydik, bu yüzden erken başladık

Kocaelispor
23 Temmuz’da yeni sezonu açan Kocaelispor’da Teknik Direktör Selahaddin Dinçel sezonu erken açmalarında yatan hususun güçlü rakiplerinin antrenman temposuna yetişmek olduğunu ifade etti.

 

YENİ SEZON HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Dinçel, genç ve eski futbolcularla çalışmalara başladıklarını ifade etti ve şu şekilde konuştu: Yeni sezon Kocaelispor camiasına hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu kulüp 2. Lig’de misafir olacak. 23 Temmuz’da çalışmalara başladık. Daha çok eski ve genç oyuncularımızla çalıştık. Ardından genç takımdan birkaç oyuncumuzu takviye ettik ve dış transferde anlaşılan arkadaşlarımız aramıza katıldı. Onlar için hayırlı ve uğurlu olsun.

 

TAKIM ÇALIŞMASININ YERİNİ ASLA TUTMAZ

Geride bıraktığımız sezon Play-Off oynayan ve hedefini üst lig olarak belirleyen takımlara karşı antrenman olarak biraz eksik durumdayız. Bahsi geçen takımlar bizden 20-25 antrenman fazla yaptı. Mart ayının ortasında son resmi maçımızı oynadık. Pandemi süreci nedeni ile ligler tescil olunca antrenmanlarımızı bıraktık. Her ne kadar oyuncularımız bireysel olarak çalışsa da bu çalışmalar takım antrenmanlarının yerini tutmaz.

 

SAMSUNSPOR İLE BOLU’DA

Diğer takımları yakalamak adına yaklaşık 1 hafta 10 gün önceden çalışmalara başladık. Her ne kadar tam kadro olmasak da elimizdeki mevcut futbolcuları daha hazır hale getirmek için planlama yaptık. 12’sine kadar Brunga’dayız. 1 gün izin verdikten sonra 13’ünde Kartepe’ye çıkacağız. İlk hazırlık maçımız Samsunspor ile olacak. Samsunspor’un bizden bir ricası oldu. Onlar Gerede’de. Stadı onlar ayarlayacak. Ayın 15’inde Bolu Atatürk Stadı’nda oynayacağız. Toplam 9 hazırlık maçı düşündük, hepsinin günlerini de belirledik.

 

KESİNLİKLE BUNLAR OLMALI

Ligden 1 hafta önce Kocaeli Stadı’nda yapacağımız maçı üst düzey bir takımla oynamayı düşünüyoruz. Kuveyt 1. Lig takımı o dönemde kamp yapacak. Bu takım olmazsa yakın çevremizden bir takım bakacağız. Gönül ister ki şimdiden tam kadro olalım. Ancak bu işlerin mali, resmi boyutları var. Belki gelecek oyuncuların kimi sorunları var. Oyuncular Kocaelispor’a gelmek istiyor. Çok sayıda oyuncu ismi geliyor ama biz Kocaelispor’u başarıya götürecek, kulübün ekonomik yapısını bozmayacak şekilde transfer olmasını istiyoruz. Kişilik, karakter ve iş disiplini ön planda olmalı. 

 

SAYIMIZ 27’Yİ GEÇMEZ

İnanın ince eleyip sık dokuyoruz. Transfer komitemiz inanılmaz mesai harcıyor. Bildiğiniz üzere başkanımız yoğun bir tedavi sürecinde ancak inanılmaz heyecanlı ve tempolu bir şekilde çalışıyor. Takımın bir an önce toplanması için yoğun bir çaba sarf ediyor. Kartepe kampına en kötü şartlarda 26-27 kişi gideceğiz. 30’un üzerine kesinlikle çıkamayız. Gençlerimiz bünyemizde her zaman var olacak. Gençlerin hepsini kantara çıkarıp aradaki farkları görebiliyoruz. İçlerinde gelecek vaat eden, beklentileri yüksek arkadaşlarımız da var. Zamanı buysa kalacak, zamana ihtiyaçları varsa eğitimlerine alt yapıda devam edecekler.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER