Berkay Samancı: Aile olacağız ben değil BİZ olacağız!
04 Ağustos 2020 Salı 15:59 Kocaelispor

Berkay Samancı: Aile olacağız ben değil BİZ olacağız!

Kocaelispor
Kocaelispor ile yolları tam 12 yıl sonra kesişen İzmitli futbolcu Berkay Samancı, büyük bir aile olduklarını ifade etti ve “Hepimiz arma için mücadele etmek, en iyi günde de en kötü günde de “biz” olmak zorundayız” dedi.

 

EN BÜYÜK PAY

Kocaelispor alt yapısında yetişen, A takımında da forma giydikten sonra Berkay Samancı’nın gurbet hayatı hayli uzun sürdü. 12 yıl sonra Yeşil Siyahlı renklere kavuşan başarılı orta saha oyuncusu ilk açıklamasında aile olmanın önemine vurgu yaptı ve şu şekilde konuştu: Evet, 12 yıl sonra tekrar Kocaelispor’dayım. Buralara kadar gelmemdeki en büyük paya sahip olan kulüpteyim. Çok büyük bir şey benim için. İnsan duygulanıyor, çünkü doğduğum şehir.

 

SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR

Kimse hatasız, kimse kusursuz değil. Önemli olan insanın doğrusu karşısında dik durabilmesidir. Böyle olduğun sürece sana olan saygı da kendiliğinden gelir. Bu kulüpte acısı ile tatlısı ile birçok anı biriktirdim. Söylenecek çok şey var aslında. Antrenmanda çapraz bağlarım koptu, Taner abinin omuzlarında arabaya bindim. 18 yaşımda gurbete düştüm. Son sezon hariç 41’ü üzerimden hiç çıkarmadım. Kocaelispor’u sürekli takip ettim. Ama çok yoruldum. Nasip olursa 6 Eylül’de evleneceğim. Ancak evliliğimin Kocaelispor’a gelmem ile çok bağlantısı yok. Artık zamanı gelmişti diye düşündüm.

 

 

ÜZERİMDE EMEKLERİ ÇOK FAZLA

Alt yapıda rahmetli Basri Çalık döneminde 1999 depremi sonrası A takıma geldiğim ilk gündeki heyecanımı yaşıyorum. Bülent Gürbey, Erhan Altın, Kamuran hoca, rahmetli Müslüm hoca, rahmetli Ümit Kayıhan, yardımcısı Mehmet Altıparmak, Murat Son, Yalçın Kıldıran, Meriç hoca, Melih hoca, Uğur Soykan, Bülent Gemici, Veli Akbaş ve şu an adı aklıma gelmeyen tüm hocalarımın üzerimde emekleri çoktur.

 

SORUMLULUĞUMUZ ÇOK BÜYÜK

Bu kulübün nerelere kadar indiği ve buralara nasıl geldiğini çok iyi biliyoruz. Herkes buna göre sorumluluğunu bilmelidir. Çoluk çocuğunun rızklarını paylaşan yönetimler, teknik heyetler, emekçiler, basınımız, 2008’de İzmir’de bizi ev sahibi gibi gösteren, amatörde 20 bine oynayan, geçen sezon 35 bin kişi ile destek veren, Süper Lig’den amatöre kadar karşılıksız seven Hodri Meydan… Biz geniş bir aileyiz.

 

SAHA İÇİNDE BÜTÜN OLMAK ZORUNDAYIZ

Bu birlik beraberliği en son 1. Lig şampiyonluğumuzda gördüm. Geçen yıldan beridir de kentte iyi bir sinerji var. Herkes iyi niyetli, sorumlu olmalı, destek hiçbir zaman esirgenmemeli. Ben 3 puan alınca zaten iyi şeyler yazılır, söylenir. Ancak kötü günlerde de destekçimiz olursa, eleştiriler yapıcı olursa sorumluluğumuz daha fazla artar. Hayat aynı anda ne sana ne de bana gülmemeli. Ya hep beraber güleceğiz ya da hep beraber üzüleceğiz. Bir birimizi sevmeyebiliriz belki ama saygı göstermek zorundayız. Özellikle de saha içindeysek…

 

BUGÜN BEN YARIN SEN

Geçen sezon bu takımı şampiyon yapan, bundan önce kulübün kapanmaması için mücadele eden herkese ne kadar dua etsek azdır. Allah onlardan razı olsun. Küçükken top topladığım dönemde Engin abileri, Ercan abileri, Ali Mumcu abileri izledim. Şimdi onlar hocalık yapıyor, ben top oynuyorum. Yarın belki ben hoca olacağım, bizi izleyen top toplayan kardeşlerimiz formayı sırtına geçirecek. Bu bir döngüdür. Bunu en sağlıklı şekilde yerine getirmeliyiz. 

 

TEŞEKKÜR EDERİM

Geldiğim günden beri eski yöneticimiz Metin Uçar, eski başkanımız Muammer Çelik, eski yöneticilerimiz Murat Karayel, Teoman Gencal, şuandaki yönetimimizdeki büyüklerim, Serdar Topraktepe, Taner Gülleri, Bülent Bölükbaşı, Volkan Bekiroğlu, Adem Çalık, Muhammed Özdin, Berkan Emir, Metin Erol ve daha birçok kardeşim, abim aradı mutluluğunu dile getirdi. Sağ olsunlar, var olsunlar. Kocaelispor’un daha da büyümesi lazım. Bu kulüp büyürse şehir de büyür, biz de büyürüz.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER