İzmit Belediyespor’un atletleri 1 altın 1 gümüş ile döndü!
08 Eylül 2020 Salı 23:57 Diğer Branşlar

İzmit Belediyespor’un atletleri 1 altın 1 gümüş ile döndü!

Diğer Branşlar
İzmit Belediyespor Kulübü farklı spor branşlarındaki başarıları ile de dikkat çekiyor. Kulübün atletizm takımı Balıkesir’de gerçekleşen İsmail Akçay Yol Koşusu’nda iki önemli dereceye imza attı.

 

HASNA’DAN ALTIN, SERRA SUDE’DEN BRONZ

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan İsmail Akçay Yol Koşusu’nda İzmit Belediyesporlu atletlerden iki derece geldi. 12.5 kilometrelik yarışta İzmit Belediyespor Kulübü sporcularından Hasna Boğahan F-35 kategorisinde birinciliği kimseye bırakmazken, Serra Sude Kökduman ise F-18 kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya elde etti.

 

 

KISA ZAMANDA ÖNEMLİ İŞLER BAŞARDILAR

Transferi olmayan, kendi bünyesinden yetiştirdiği sporcularla yarışmalara katılan nadir kulüpler arasındaki İzmit Belediyespor’da atletizm branşını deneyimli antrenör Turgut Demirkıran koordine ediyor. Özlem Özer, Elif Öztürk ve Lale Saydemir’in de antrenör olarak görev aldığı atletizm takımı kısa bir süre içerisinde önemli bir yol kat etti. Yarışmacı grubun tamamının İzmitli, çoğunun ise 2002-2003 doğumlu olması da atletizm branşı adına geleceğe daha umutla bakmayı beraberinde getiriyor.

 

BURCU ASLAN

 

SÜPER LİG’DEN DAVET ALABİLİRLER

Antrenmanlarını haftanın 6 günü Yuvacık’ta ve tartan pistin arkasındaki atıl alanda yapan sporcular İzmit’i en iyi şekilde temsil etmek için var güçleri çalışıyor. Öte yandan Türkiye Atletizm Federasyonu önümüzdeki sezon 8 takımlı olan Atletizm Süper Ligi’ni 12 takıma çıkarmak için girişimde bulundu. Trabzon’da ve Mersin’de dikkat çeken bir performans ortaya koyan, 1. Lig’de mücadele eden İzmit Belediyespor’un Süper Lig’e davet alınması da gündemdeki tazeliğini koruyor.

 

Spor41

 

 

HANDAN BOLAT

 

BÜŞRA EMİNE TOP

 

ELİF ÖZTÜRK

 

DİLARA ÇAKMAK

 

SERRA SUDE KÖKDUMAN

 

SERKAN BOĞAHAN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER