Özgür Vurur ile yolları ayırdık, çünkü…
13 Şubat 2020 Perşembe 01:05 Darıca G.B.

Özgür Vurur ile yolları ayırdık, çünkü…

Darıca G.B.
Darıca Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Arif Gülen, eski teknik adam Özgür Vurur ile yolların neden ayrıldığını anlattı.

 

KLASİK BİR BAŞKAN OLAMAM

Kimseyi işine karıştırmayacağını ifade eden Gülen şu ifadelere yer verdi: Darıca camiasına “Mevcut teknik ekip ile devam etmeli miyiz?” diye sorsaydık bize “Üzerine 5 yıl daha anlaşma yapın” derlerdi. Şimdiden ifade edeyim, Özgür Vurur ve ekibine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Peki, Özgür hoca ile yolları neden ayırdık? Ben klasik bir başkan olmak istemiyorum. Bir tabiatım var. Hocayı işime karıştırmam, hoca da benim işime karışamaz. Maçın 11’indeki isimleri o gün görürüm. Ama izlerim, takip ederim. Sizlerden gelen bilgileri de kulak ardı etmem.

 

ÇOK YORULMAYA BAŞLAMAMIŞTIK, 70. DAKİKADAN SONRA DÜŞÜYORDUK

Yani kazanınca her şeyin güllük gülistanlık olması tarafında olamam. Kadro derinliği oluşturmamızın nedenleri var. En önemlileri yorgunluk ve sakatlık. Bunları az hasarla yaşayarak maçlarımızı oynamalıyız. Takım ciddi anlamda yorulmaya başlamıştı. 70. dakikalardan sonra düşüşler oldu. Üzerine de hiç süre almayan, antrenmanda bile sıkıntı yaşayan 15-16 kişilik bir futbolcu grubumuz belirdi.

 

REJENERASYON NEDİR DEDİM “BİLMİYORUM” DEDİ

İstanbul’da testlere gidiyoruz, çocuğun ön adalesi gelişmiş, arka adalesi zayıf. Ahmet Özer kaç haftadır yok. Berat kampa giremedi. Kramplar, kas ağrıları başladı. Bunlara seyirci kalamazdık. Kalırsak harcadığım 6.5 milyon liranın hesabını aileme ve camiaya veremezdim. Özgür hocaya “Rejenerasyon nedir?” dedim Özgür hoca “Bilmiyorum” dedi. Maçlardan hemen sonra ekibi ile birlikte Ankara’ya gitti. 18 kişinin dışındaki futbolcular 5 gün boyunca yattı. İyi de böyle olursa onlar nasıl hazır olacak ki?

 

BİLİMSEL ÇALIŞMADIK

Ben ve Darıca GB’yi takip eden herkes 70’de Nebi’nin oyuna alınıp, Ömer’in oyundan çıkacağını biliyordu. Sürekli oynayan kadrodan 5 futbolcu aşırı yüklenmeden dolayı sakatlık yaşadı. Hiç kadro derinliği oluşturamadık. Antrenmanlarda çok bilimsel çalışmadık, tartıya bile çıkılmadı. Şu da var… 10. haftadan itibaren ligi başlattığımızda sondan birinci olduğumuz görülüyor.

 

ÇİLEKLİKTEN PAPAZLIĞA

Bu ve bunun gibi konularla ilgili hocamızla fikir ayrılığı yaşadık ve yollarımız ayrıldı. Ayrıca kaptan ile gol atan birkaç futbolcu da gitti. Bu işe başlarken bana şunu öğrettiler. Çilek ve papaz futbolcu. Çilek futbolcuya “iyi futbolcu” deniliyormuş. Papaz futbolcu da ortalığı karıştıran futbolcularmış. Giden arkadaşlarımız çileklikten papazlığa terfi ettikleri için onlara veda ettik.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER