Hakan Tan, pandemi döneminde sporcuya ilaç gibi geldi
11 Temmuz 2020 Cumartesi 15:48 Amatör Futbol

Hakan Tan, pandemi döneminde sporcuya ilaç gibi geldi

Amatör Futbol
İlimizin genç ve başarılı antrenörlerinden Hakan Tan, pandemi döneminde antrenman ve performans eksiği olan futbolculara uyguladığı bireysel çalışmalarla sporcuların formda kalmalarına yardımcı oluyor.

 

BİRE BİR İLGİ GÖSTERİYOR

1937 Seka Spor’da teknik adamlık yapan, uzun yıllar hem amatör hem de profesyonel futbol oynayan Hakan Tan, formda kalmak isteyen futbolculara özel bireysel antrenmanlar hazırlayarak çalışmalarına yardımcı oluyor. Tesislerde ikili ya da üçlü gruplar halinde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen antrenmanlar, yaklaşık 1.5 saat sürüyor.

 

 

ANTRENMAN MODELLERİNİ GÜNCELLİYOR

Hazırlanan program dahilinde haftanın 3-4 günü gerçekleştirilen çalışmalardan memnun olan futbolcular, Hakan Tan’ın önderliğinde performans gelişimlerine devam ediyorlar. Gerçekleştirdikleri bireysel antrenmanların yanı sıra pandemi döneminin sporculara etkileri, yürüttükleri çalışmalar ve metotları hakkında bilgiler veren Hakan Tan, antrenman modellerinin güncellenmesine de dikkat çekti. Çalışmalar hakkında bilgi almak isteyenler 05059313590 numaralı telefondan Hakan Tan’a ulaşabilir.

 

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİLİYOR

Hakan Tan açıklamasın şu ifadelere yer verdi: İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birçok sporcu antrenmanlara uzun bir ara vermek zorunda kaldı, birçoğu da koruyucu antrenmanlarla fiziksel kayba uğramadan bu süreci değerlendirdi. Amacımız sporcuların kulüpleri ve antrenörleri ile iletişim içinde olarak sporcunun mevcut durumlarını belirledikten sonra fiziksel performansını arttırmaya, eksik yönlerini geliştirmeye yönelik güncel antrenman kuram ve yöntemlerini uygulamak.

 

 

ÇOK YÖNLÜ FİZİKSEL GELİŞİM SAĞLANIYOR

Bir süredir gerçekleştirdiğimiz antrenmanlarda da bunların ışığında hareket ediyoruz. Çok yönlü fiziksel gelişim diğer adıyla fitness düzeyi tüm spor dallarındaki başarı için antrenman temellerini oluşturmaktadır. Çok yönlü fiziksel gelişim ile dayanıklılık, kuvvet, sürat, hareketlilik ve koordinasyon gibi biomotor yeteneklerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Spora özgü fiziksel gelişim spora özgü fizyolojik ya da dinçlik özelliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

SİSTEM ETKİNLİĞİ

Bu türden antrenmanlarla kuvvet, dayanıklılık, sürat ve hareketlilik gibi spor dalına özgü birçok gereksinimlerin gerçekleştirilmesi ve süratte devamlılık gibi karmaşık özelliklerin de verim düzeyi üzerine olan etkilerinden dolayı öncelikli olarak geliştirilmesi gerekmektedir. Uyguladığımız antrenman sisteminin belli alt başlıkları belirlendikten sonra planlama yapılıyor. Bunlar sistemin oluşturulması, sistemin yapısının belirlenmesi, sistem etkinliğinin belirlenmesidir.

 

 

GELİŞİM SAPTANMASININ ÖNEMİ

Antrenman sistemi sürekli değerlendirilmesi gereken bir yapı içinde takip etme açısından son derece önemlidir. Antrenman modelinin sporcunun gelişimine katkısını anlamanın en önemli belirleyicisi uygulanan performans ve fiziksel testlerin düzenli olarak yapılarak gelişimin saptanmasıdır. Uygulanan test verilerinin sonuçlarına göre antrenman modeli güncellenerek sporcunun verimini arttırmaya yönelik yeni modeller belirlenir. Bu düşünce üzerinden çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Spor41

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER