Balkaya: BAL oynanmazsa büyük arıza çıkar!
14 Eylül 2020 Pazartesi 14:43 Amatör Futbol

Balkaya: BAL oynanmazsa büyük arıza çıkar!

Amatör Futbol
İlimizin genç ve başarılı teknik adamlarından yeni sezonda Sakarya Bölgesel Amatör Lig takımlarından Sapancaspor’u çalıştıracak olan Ali Asım Balkaya, BAL’ın kesinlikle oynanması gerektiğini belirtti. Balkaya öte yandan Oltan Karakullukçu ile Kocaelispor’un eski futbolcularından Burak Süleyman ve Gökdeniz Bayrakdar’ın Süper Lig’deki şanslarını değerlendirdi.

 

40 BİN İNSAN EKMEK YİYOR

Balkaya sözlerine Bölgesel Amatör Lig’in oynanması gerektiğini belirterek başladı ve şu şekilde konuştu: Türkiye’de 261 BAL kulübü var. Her birinde ortalama 35 kişi olduğunu düşünelim, yaklaşık 10 bin kişi demek. Bunu aileye vurduğumuzda 40 bin insandan bahsediyoruz. Kabataslak 40 bin insan bu işten ekmek yiyor.

 

ENTERESAN BİR DURUM

İlk başta ligin Aralık’ta başlayacağı duyuruldu. Ancak tepkiler olunca ligin Kasım’ın başında başlatılabileceği ifade ediliyor. 3. Lig’de 61 takımın mücadele ettiği bir ortamda 261 takımlı BAL’ın oynanmayacağını göze almak enteresan bir durum. TFF’den ziyade konu TASKF’yi yani Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ilgilendiriyor.

 

HER TÜRLÜ ŞARTTA OYNANMALI

Eğer bu lig oynanmazsa çok büyük arıza çıkar. Derler ki “Madem oynanmayacaktı. Neden transfer yaptık, neden antrenmanlara başladık, neden kamp yaptık?” En kötü kulüp hiç harcamadıysa 150-200 bin lira peşinat dağıttı. Kısacası ortada milyonlarca lira para verildiği gerçeği var. BAL oynanmazsa teknik adama, oyuncuya verdiğin parayı geri alabilecek misin? Konserlerin, tatillerin, seyahatlerin olduğu ülkede Bölgesel Amatör Lig de her türlü şartlarda oynanmalı. Kulüpler de planlamasını buna göre yaparak şartlara entegre olmalı.

 

DEVAMLI OLMASI LAZIM

Derincespor’u çalıştırırken Oltan Karakullukçu bize devre arasında Boluspor’dan geldi. 1.5 sezon beraber çalıştık. Oradan 50 bin lira bonservis bedeli ile Erzurum’a gitti. Süper Lig’deki ilk maçında Ankaragücü’ne attığı 2 golle takımına galibiyeti getirdi. Geçen yıl kupa maçında da attığı gollerle Beşiktaş’ın elenmesine neden oldu. Oltan her şeyden önce karakter olarak çok iyi bir çocuk. Tabii ki bazı şeyler zaman ister. Evet, gol attı takımı kazandı ama bunu devamlı hale getirirse bu ligin futbolcusu olur.  

 

İKİSİNE DE BAŞARILAR DİLİYORUM

Burak Süleyman problem çözebilir. 3. bölgede sana katkı yapar. Göztepe’de de şans bulursa kesinlikle faydalı olur. Set oyunu Süleyman için önemli. Ancak kontra atak tarzında oynandığında bir Serdar Gürler, bir Halil Akbunar kadar sürat değil. Ama dediğim gibi Burak çok farklı bir futbolcu. Gökdeniz, Antalya’da biraz daha şanslı. Antalya’nın oyun düzeni Gökdeniz’e uyuyor. Gol hissi çok kuvvetli. Oyundan bir an olsun kopmuyor. Daha 19 yaşında. Hem Burak hem de Gökdeniz’e başarılar diliyorum.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER